Przejdź do głównej zawartości

O AUTORACH

Poznaj nas!


Weronika Janicka / Przewodnicząca MSD Mosty 

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Śląskim oraz kierunek - trener osobisty z dietetyką sportową na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Objęłam funkcję przewodniczącej dość niespodziewanie w lipcu 2022 r. Od kilkunastu lat wyczynowo trenuję szermierkę i jest to moja największa pasja. Swoje umiejętności szermiercze przekazuję dzieciom w Pałacu Młodzieży w Katowicach (jestem trenerką na pół etatu). Zależy mi na ciągłym rozwoju i nowych doświadczeniach. Nie rozstaję się z kalendarzem, to ostatnimi czasy mój najlepszy przyjaciel. Mam mało wolnego czasu, ale czuje się zmotywowana do pełnienia jak największej ilości obowiązków. Jestem też szczęśliwą posiadaczką szczeniaka o imieniu Rosie. Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi! 



Karolina Pyš / Szefowa sekcji redakcyjnej i social media

Jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej Interesuję mnie to, co dziwne i nieoczywiste, a u ludzi doceniam sarkazm i pracowitość. Uwielbiam dzieła Tolkiena, uniwersum Marvela oraz wszystko, co jest związane z magią. Mam wiele pomysłów, które pojawiają się w mojej głowie jak grzyby po deszczu, a przy tym wiele niedokończonych pisarskich projektów. Moim wrogiem jest czas oraz ciągły brak weny. Jestem miłośniczką mitologii słowiańskiej, książkoholiczką, a co więcej piszę książki z gatunku high fantasy. W przyszłości marzę o założeniu własnej firmy i o domku na skraju lasu…





Alicja Sitko / Szefowa sekcji fotograficznej

Cześć! Nazywam się Ala i studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną na II roku. Od dziecka moją ogromną pasją jest fotografia, którą na co dzień staram się rozwijać. Jestem osobą otwartą i kreatywną, czasem z głową w chmurach. Dnia nie wyobrażam sobie bez wypicia czarnej kawy. Poza tym, kocham chodzić po górach i aktywnie spędzać czas. Chociaż spanie też jest fajne. 


Urszula Paździor / Szefowa sekcji social media

Hej, nazywam się Ula i mam 20 lat. Studiuję dziennikarstwo spełniając swoje marzenia. Jestem wygadaną młodą kobitą, która kocha kawę, spacery oraz długie rozmowy. Poza studiami interesuję się prawem przyciągania, tematyką self-care oraz podstawami psychologii. 


Aleksandra Cuber / Sekcja redakcyjna

Cześć! Nazywam się Aleksandra Cuber, jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Uwielbiam czytać książki i słuchać muzyki. W mojej biblioteczce królują kryminały i thrillery, a w słuchawkach Harry Styles. Jestem osobą kreatywną, nie bojącą się wyzwań.


Hubert Strojnowski / Sekcja fotograficzna

Jestem studentem drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografia to jedna z moich pasji. Swojej twórczości nie traktuję stricte komercyjnie, staram się z niej tworzyć pewnego rodzaju warsztat, pamiętnik osobisty, który czasami wymyka się z czeluści mojej galerii i promuje teksty naszych Mostowiczów. Żyję chwilą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, mlecznej kawy z podwójnym espresso, lotnictwa oraz kontaktu z szalonymi ludźmi. 


Piotr Szymczyk / Sekcja redakcyjna

Jestem absolwentem dziennikarstwa i aktualnie studentem socjologii ze specjalizacją biznes i nowe media. Między studiami pracuję w agencji reklamowej, w dziale social media, gdzie mogę wykorzystać swoją kreatywność i wiedzę z zakresu tworzenia contentu. Jednak nic tak nie uczy jak praktyka. Moje zainteresowania to muzyka, zarówno słuchanie, jak i granie oraz sport, przede wszystkim piłka nożna i kolarstwo.



Wojciech Ferdyn / Sekcja fotograficzna

Jestem aktywistą, który uwielbia działać na rzecz społeczności. Na co dzień mieszkam w Piekarach Śląskich. Moje dwie największe pasje to fotografia i polityka - dlatego staram się je ze sobą łączyć.


Wiktoria Strojek / Sekcja fotograficzna

Cześć! Mam na imię Wiktoria. Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Amatorsko zajmuje się fotografią. Jest to moja pasja już od kilku lat. Uwielbiam robić zdjęcia ludziom. Kocham zwierzęta i długie spacery z aparatem. Jestem miłośniczką herbaty i podcastów kryminalnych. Lubię czytać thrillery psychologiczne i oglądać dramaty filmowe. 



Natalia Faruga / Sekcja redakcyjna

Jestem studentką trzeciego roku logopedii. Wady wymowy oraz inne logopedyczne zagadnienia nie są jednak centrum mojego świata. Swój wolny czas dzielę na najróżniejsze pasję, które towarzyszą mi codziennie. Największą miłością darzę muzykę, bo to bez niej nie umiałabym funkcjonować. To między innymi dzięki niej w mojej głowie rodzą się miliony pomysłów. Choć odkładam je na półkę, to odradzają się po latach we wspanialszej wersji. 




Popularne posty z tego bloga

Jakże łatwo wpaść w hedonistyczny młyn

Dzisiejszy świat pędzi z dnia na dzień coraz bardziej, a my nie potrafimy zatrzymać tego procesu. Gonimy za realizacją coraz wyżej stawianych poprzeczek, chcąc spełnić swoje wymagania lub te, które zostały narzucone nam przez najbliższe otoczenie. Pniemy się po drabinie osiągnięć, która przecież nie ma końca. Czasem warto zadać sobie pytanie, ile to wszystko jest tak naprawdę warte? Praca zajmuje nam mnóstwo czasu. W końcu jest źródłem dochodu, ale także drogą do realizacji marzeń czy pogłębiania relacji międzyludzkich. Czy istnieje złoty środek, który pozwoli nam się w niej realizować, a jednocześnie nie zaniedbywać innych ważnych aspektów naszego życia? Znaczenie wykształcenia i pracy w życiu młodych dorosłych Zainteresowana tematem znaczenia pracy w życiu młodych mieszkańców naszego kraju przeprowadziłam ankietę dla ludzi w przedziale wiekowym 18–35 lat. Wzięło w niej udział 80 osób, z czego najchętniej wypełniali ją 20– oraz 21–latkowie (42,5%). Jeśli chodzi o wy

Obejrzyjmy Aspergera

W wielu znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych występuje charakterystyczny bohater – niechętny kontaktom towarzyskim, zachowujący się rutynowo, ale i mający genialny umysł. Aby stworzyć intrygującego bohatera, reżyserzy wybierają cechy przypisane chorobie, która zwie się zespołem Aspergera. Zespół Aspergera nazywany jest najłagodniejszą odmianą autyzmu. To zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym, którego przyczyny jeszcze nie są w pełni znane, jednak może być ich wiele. Osoby cierpiące na tę chorobę znajdują się w normie intelektualnej, choć zazwyczaj są też dodatkowo utalentowane. Zespół Aspergera mają częściej mężczyźni niż kobiety, i zobaczymy również tę zależność w wymienionych niżej produkcjach. Wielu bohaterów w filmach czy serialach ma jedynie cechy podobne do Aspergera, choć zdarzają się również zdiagnozowani aspergerowcy. Pomaga to w kreacji postaci, która swoją osobą zainteresuje publiczność. W artykule przytoczę jedynie cechy bohaterów, które wiążą się z

Czy anime to tylko hentai?

„Azjo-zjeby”, „mango-zjeby” – tak laik często określa miłośników japońskiej popkultury, głównie komiksów. Mimo to zdobyły one ogromną rzeszę fanów w całej Europie, a więc również w Polsce. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z anime ani mangą, mogą je kojarzyć z pornografią. Jak jest naprawdę? Manga współcześnie oznacza japoński komiks, a anime jego adaptację w formie kilkunastu odcinków, filmu lub OVA, czyli miniserialu. Mangę drukuje się zazwyczaj na czarno-białym papierze i czyta się, ku zdziwieniu nowicjuszy, od prawej do lewej strony. Publikowana jest regularnie w magazynach, a jeśli autor zyska uznanie i komiks będzie pojawiał się przez dłuższy czas, zostanie wydany w formie tomików zwanych tankōbon (jap. „niezależnie pojawiająca się książka”). Zarówno mangę, jak i anime cechuje charakterystyczna kreska, postacie niekiedy rysowane są bardzo prosto i schematycznie, mają często ogromne oczy i długie włosy. Jednak trzeba przyznać, że nie można im odmówić urody. Co t