Przejdź do głównej zawartości

Gang Grubasa


Panuje moda na bycie fit. Nikt mi nie powie, że jest inaczej. Teoretycznie pojawiają się kampanie, które przekonują, że każda kobieta jest inna i równocześnie piękna. Nawet sama Deynn* daje nam wybór: „Chcesz zmienić swoje życie kupujesz książkę, nie chcesz zmienić swojego życia – nie kupujesz książki”. Prawda jest jednak taka, że każdy oswoił się już ze słowami: „gluten”, „laktoza”, „węglowodany”, a w wyszukiwarkę coraz częściej wpisujemy: „jak zrobić brownie z czerwonej fasoli” albo „jak przygotować shake proteinowy”.


zdjęcie z oficjalnej strony zespołu Hey

Instagram pełny jest trenerów personalnych, których nicki niemal obowiązkowo zawierają w nazwie magiczne słowo „fit” (tak na wszelki wypadek, gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, że są naprawdę „fit”). Na swoich profilach prężą ciała (obowiązkowo do lustra, najlepiej na siłowni albo w toalecie), motywują swoich obserwatorów, zapewniając ich o konieczności zmiany dotychczasowego trybu życia. Mają oczywiście również ulubiony dress code: buty za kostkę, luźne spodnie i koszulki bez rękawów, prezentujące mięśnie, a jeśli wybierają krótki rękaw, to zwykle go podwijają. Czasami dla kontrastu wybierają też stylizacje bardziej glamour.


Do tego wspaniałego grona wkradła się jednak ostatnio rebeliantka. Nową, instagramową trenerką personalną została Kasia Nosowska. Znana wokalistka początkowo komentowała rzeczywistość, używając zabawnych filtrów nakładanych na twarz. Z czasem jednak chyba odrobinę zirytowała się popularnością zdrowego trybu życia i postanowiła rozpocząć cykl treningów Gangu Grubasa. Pierwszy program ćwiczeniowy to „Mega turbo kreator opony”. Do gangu Kasi należy jej przyjaciółka, a niedawno dołączył do nich również Dawid Podsiadło. Znakiem rozpoznawczym gangu są fikuśne opaski na włosy.


Zawsze przed rozpoczęciem treningu Nosowska podaje zestaw przyborów niezbędnych do ćwiczeń. Dodatkowo w jednym z filmików prezentuje, jak powinno wyglądać idealne miejsce treningowe. Profil Kasi Nosowskiej cieszy się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, bo oprócz programów ćwiczeniowych możemy zobaczyć, jak należy się zachować w momencie, kiedy ktoś próbuje zabrać nam nasze jedzenie (gościnny udział Agaty Kuleszy), czy też jak w pełni wykorzystać możliwości, które stwarza nam tłusty czwartek. Mało tego, Nosowska nie odcina się od środowiska trenerów personalnych. Ostatnio postanowiła złożyć życzenia urodzinowe samej Ewie Chodakowskiej i obdarować ją darmowym pakietem treningowym.


Osobiście uważam, że artystka jest obdarzona niezwykłym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie. Jej nagrania są naturalne i spontaniczne, a tego na pewno brakuje wielu trenerom personalnym z prawdziwego zdarzenia. Jeśli więc macie zimowego doła, leżycie chorzy w łóżku albo zwyczajnie pragniecie zostać grubasami, zachęcam was do odwiedzenia profilu Kasi na Instagramie


Dla jasności – nie mam nic do uprawiania sportu, stosowania diety czy chodzenia na siłownię. Myślę po prostu, że każda przesada jest niewskazana, a promowanie Gangu Grubasa z przymrużeniem oka też może być fajne.


*Deynn, czyli Marita Surma, jest polską blogerką. Zaczynała od tematyki modowej, obecnie razem ze swoim chłopakiem Danielem Majewskim promuje zdrowe odżywianie i regularne treningi. Wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ publicznie chwali się wszystkimi wydarzeniami z życia prywatnego (plotek.pl).

Karolina Sołtysek
karolina.soltysek@outlook.com


Źródła:
https://www.instagram.com/nosowska.official/

Popularne posty z tego bloga

Jakże łatwo wpaść w hedonistyczny młyn

Dzisiejszy świat pędzi z dnia na dzień coraz bardziej, a my nie potrafimy zatrzymać tego procesu. Gonimy za realizacją coraz wyżej stawianych poprzeczek, chcąc spełnić swoje wymagania lub te, które zostały narzucone nam przez najbliższe otoczenie. Pniemy się po drabinie osiągnięć, która przecież nie ma końca. Czasem warto zadać sobie pytanie, ile to wszystko jest tak naprawdę warte? Praca zajmuje nam mnóstwo czasu. W końcu jest źródłem dochodu, ale także drogą do realizacji marzeń czy pogłębiania relacji międzyludzkich. Czy istnieje złoty środek, który pozwoli nam się w niej realizować, a jednocześnie nie zaniedbywać innych ważnych aspektów naszego życia? Znaczenie wykształcenia i pracy w życiu młodych dorosłych Zainteresowana tematem znaczenia pracy w życiu młodych mieszkańców naszego kraju przeprowadziłam ankietę dla ludzi w przedziale wiekowym 18–35 lat. Wzięło w niej udział 80 osób, z czego najchętniej wypełniali ją 20– oraz 21–latkowie (42,5%). Jeśli chodzi o wy

Obejrzyjmy Aspergera

W wielu znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych występuje charakterystyczny bohater – niechętny kontaktom towarzyskim, zachowujący się rutynowo, ale i mający genialny umysł. Aby stworzyć intrygującego bohatera, reżyserzy wybierają cechy przypisane chorobie, która zwie się zespołem Aspergera. Zespół Aspergera nazywany jest najłagodniejszą odmianą autyzmu. To zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym, którego przyczyny jeszcze nie są w pełni znane, jednak może być ich wiele. Osoby cierpiące na tę chorobę znajdują się w normie intelektualnej, choć zazwyczaj są też dodatkowo utalentowane. Zespół Aspergera mają częściej mężczyźni niż kobiety, i zobaczymy również tę zależność w wymienionych niżej produkcjach. Wielu bohaterów w filmach czy serialach ma jedynie cechy podobne do Aspergera, choć zdarzają się również zdiagnozowani aspergerowcy. Pomaga to w kreacji postaci, która swoją osobą zainteresuje publiczność. W artykule przytoczę jedynie cechy bohaterów, które wiążą się z

Czy anime to tylko hentai?

„Azjo-zjeby”, „mango-zjeby” – tak laik często określa miłośników japońskiej popkultury, głównie komiksów. Mimo to zdobyły one ogromną rzeszę fanów w całej Europie, a więc również w Polsce. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z anime ani mangą, mogą je kojarzyć z pornografią. Jak jest naprawdę? Manga współcześnie oznacza japoński komiks, a anime jego adaptację w formie kilkunastu odcinków, filmu lub OVA, czyli miniserialu. Mangę drukuje się zazwyczaj na czarno-białym papierze i czyta się, ku zdziwieniu nowicjuszy, od prawej do lewej strony. Publikowana jest regularnie w magazynach, a jeśli autor zyska uznanie i komiks będzie pojawiał się przez dłuższy czas, zostanie wydany w formie tomików zwanych tankōbon (jap. „niezależnie pojawiająca się książka”). Zarówno mangę, jak i anime cechuje charakterystyczna kreska, postacie niekiedy rysowane są bardzo prosto i schematycznie, mają często ogromne oczy i długie włosy. Jednak trzeba przyznać, że nie można im odmówić urody. Co t